Bagoly Mondja Verébnek Hogy Nagyfejű: A Bagoly Mondja Verébnek Indiai Megfelelője | Dharma, Spirituális, Tudatosság

opel-corsa-visszapillantó-tükör-ár

A környezetvédelem manapság egyre fontosabb a közbeszédben, lassan minden márka rájön, hogy elengedhetetlen legalább úgy tennie, mintha érdekelné a jövő vagy a bolygónk sorsa. Vegyük például a Coca-Colát: a vállalat azt a nemes célt tűzte ki maga elé, hogy 2030-ig minden palackjuk újrahasznosítható lesz! Wow, adtak maguknak erre tíz évet - miért nem mindjárt 20-at? A magyarországi leányvállalat ennyiben már odavágja a világot: nálunk már most 100%-ig újrahasznosíthatóak a gyártó által megtöltött palackok. De kicsit tovább is mennek, mert azt is vállalják, hogy 2030-ig minden egyes legyártott palack után egyet újra is hasznosítanak - tehát ne feledjük: a mostani palackok újrahasznosíthatóak, de ez nem jelenti azt, hogy bárki törekszik is arra, hogy ez meg is történjen. Mielőtt további kontextusba helyeznénk ezt az információt, utazzunk egy kicsit az időben: A dátum 1970, a helyszín az Egyesült Államok. Őslakos indián küzdi át magát a szeméttel elárasztott folyón, hogy aztán a szeméttel borított parton kikössön, majd egyből egy sztráda mellett vágjanak hozzá egy egész csomag szemetet.

Németül

De nem ám! A KAB finanszírozói nem mások, mint a legnagyobb szennyezők, a The Coca-Cola Company, A PepsiCo, a Procter & Gamble Company, a Continental Can Company, az Aluminium Can Company of America és társaik. Ugorjunk vissza az írás nyitó gondolatának további kontextusba helyezéséhez: A Coca-Cola Company gyártósorai világszerte 200 000 (kétszázezer) palackot löknek ki magukból percenként! Számoljunk egy kicsit: 10 év az annyi, mint 5 259 492 perc. Tehát a következő tíz évben (amíg elérik azt, hogy ezek legalább újrahasznosíthatóak legyenek) ennyi palackot fognak legyártani: 1 051 898 400 000 Az összesen kb. 30 millió tonna műanyaghulladék. "People start pollution. " - Reklámszakmai bravúr ez a mondat. A tévéhirdetés mélyén megbúvó gondolat ugyanis nagyon erős: a nagyvállalatok által megkezdett ipari méretű környezetszennyezés valójában nem az ő felelősségük, hanem az "emberek" felelőssége. "Emberek! Ti tehettek erről, hagyjátok abba! " - kiabálta 1970-ben a gyáriparos, miközben állt a percenként százezer, évmilliók alatt lebomló hulladékot gyártó gépe mellett.

Bizony, a "carbon footprint", magyarosan mondva szénlábnyom kifejezés nem egy valódi zöld kezdeményezés. Maga a koncepció még a 90-es években jelent meg: William E. Rees és Mathis Wackernagel kezdtek el azzal foglalkozni, hogy kiszámolják emberiség ökológiai lábnyomát, azaz meghatározzák, hogy egy év alatt hány Földnyi erőforrást sikerül elhasználnunk. 2004-2005-ben pedig ebbe a koncepcióba kapaszkodott bele a BP, amikor kitalálták a "personal carbon footprintet", azaz rávilágítsanak: az egyén felelőssége a bolygó elpusztítása. Ez egy elképesztően zseniális PR-kampány, ami arany Effie-t is nyert, méghozzá igencsak jogosan, hiszen mindennap láthatjuk, mennyire bejött. Nézzük, miként írnak a kampányról a készítők: "A világ második legnagyobb energetikai vállalata a szkepticizmus ellenére is más akar lenni. A BP vállalati hírnevét segítő kampánya megkülönböztető módon, nem hivalkodóan kommunikálja a vállalat progresszív értékeit. A kampány nehéz kérdéseket tesz fel. Párbeszédre invitálja a fogyasztókat.

  1. Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű - a GreenWashing mélye - Cleanwashers
  2. A nap az égen is neked ragyog
  3. Pedagógiai e portfolio online fillet subtitrat
  4. Új Harry Potter-filmek készülhetnek: De moziba vagy az HBO Maxre?
  5. Újszülöttet hagytak a Heim Pál babamentő inkubátorában, ilyen állapotban van most a kicsi - fotók | BudaPestkörnyéke.hu
  6. Bagoly mondja verébnek hogy nagyfejű jelentése

junglebook-7777.com, 2024 | Sitemap