Mit Jelent A 4K Felskálázás

családi-wellness-hotel-gyula-kupon

Ehhez ráadásul nincs szükség semmiféle egyéb eszközre, például kiegészítő szemüvegre, mint a szerencsétlen 3D tévéknél. Erről bárki meggyőződhet egyébként egy jobb műszaki üzletben: menjen be, és nézzen meg egymás mellett egy Full HD és egy 4K televíziót, azonnal rá fog jönni, hogy miről van szó. (Arra azért ügyeljen, hogy normális videó/film fusson rajta, a gyalázatos minőségű tévéadások például még a Jupiter-lakók 5D-hologram szupertévéjén is cefetül festenének. ) Drágább, többet fogyaszt! Való igaz, valamivel tényleg drágábbak a 4K tévék, de ma már akadnak simán megfizethető darabok ezek között is. Persze a határ a csillagos ég, aki akar, elkölthet akár 3 milliót is egy ilyen készülékre, de ha úgy gondolja, megúszhatja már akár 130-150 000 forintból is. És igen, többet is fogyasztanak ezek a modellek, ugyanakkora méret mellett körülbelül másfélszer, kétszer annyit, mint hagyományos társaik. Azaz nagyjából azt a szintet hozzák, mint a tíz évvel ezelőtti LCD vagy plazmatévék, ami egy teljesen elfogadható érték.

Élvezd tartalmaidat 4K-szerű felbontásban Nagyszerű lenne, ha az összes rögzített tartalmat 4K-ban forgatnák, de még mindig sok alacsonyabb felbontású tartalom van, összehasonlítva őket a 4K-s tartalmakkal. Szerencsére ez nem ad okot aggodalomra a felskálázó technológia miatt. Tehát mi is az a 4K Felskálázás, és miért jó neked? Amikor egy 4K-s TV-n alacsonyabb minőségű Full HD tartalmat nézel, akkor a felskálázás technológiája növeli a felbontást, valamint átalakítja és optimalizálja a 4K-s televízió képernyőjére. Más szavakkal, nem csak nyújtja a képet, hanem frissíti azt a 4K-s kijelzőhöz. A nagyítás automatikusan elemzi a felbontást a zaj csökkentése, a részletek javítása és az optimális kontraszt és szín biztosítása érdekében, így a tartalmat 4K-szerű minőségben tekintheted meg. Egy videó mutatja be, hogyan működik a 4K Felskálázás. A bal oldali város Full HD képe alacsony felbontású. A jobb oldalon megjelenik az Upscaling Processing felirat, és a 4K Felskálázási folyamat után a teljes kép 4K-szerű képminőségben látszódik.

Azaz a kanapét körülbelül 150-200 centiméterre jó elhelyezni egy 55 hüvelykes tévétől, 65 hüvelykhez pedig 200-250 centiméteres táv dukál. A HDR zűrzavar Nem sokkal a 4K-technológia megjelenése után a HDR is megérkezett a tévékészülékekbe, amely egy logikus evolúciós lépés volt, hiszen hiába a négyszeres felbontás, ha az egyes pixelek nagyjából hasonló színeket tudnak felvenni. A 8 bites színtárolási eljárással ugyanis színenként (vörös, zöld és kék) mindössze 256 színárnyalatot tudtak tárolni, amely valamivel több mint 16 millió színárnyalatot jelentett. A HDR érkezése azonban magával hozta a 10 bites színtárolást, amely összesen már több mint egymilliárd szín megjelenítését tette lehetővé, 12 bit esetén pedig 68 milliárdnál is nagyobb lett a variációk száma. Ehhez egy fejlettebb panelre volt szükség, valamint nagyobb fényerőre, jobb kontrasztteljesítményre. Legalábbis elméletben. A gyakorlatban viszont a HDR minősítés minimum követelményeit túl alacsonyra állították be, így csupán minősítés alapján nehéz választani a készülékek között, amikor egy 200 ezer és egy 900 ezer forintos készüléken is ugyanaz a plecsni virít.

Ez a gyakorlatban úgy jelenik meg, hogy 4 pixelt rak 1 pixelbe, ezáltal nem lesz szebb a kép, sőt. Ez a kép demonstrálja: [link] A narancssárga a TV natív felbontása (UHD), erre nagyítja fel a zöld (FHD) tartalmat. 12:44 Hasznos számodra ez a válasz? 5/7 A kérdező kommentje: Ha 4 pixelt rakok 1 pixelbe, ahogy írod, akkor lecsökkentem negyedére a képet. 6/7 A kérdező kommentje: Feljavítás alatt azt értettem, hogy valami algoritmus a képpontokat hasonló színekkel tölti ki a mellette lévő pixeleket, szóval az eredeti képet próbálja "feljavítani" 4-szeresre. Viszont ezt a képet nem értem, illetve nem tudtam, hogy a 4K meg UHD felbontás eltér. 7/7 anonim válasza: Az olcsóbb készülékek nem sokat javítanak, de vannak 4-8 magos videó processzoros tv-k ami képes valós időben a kép adott területén a dinamikát is figyelembe venni és hihetően jó minőségű képet tudnak előállítani az ilyen komolyabb készülékek a kisebb felbopntású videóból is A FULL-HD minőséget teljesen realisztikusan még feljavíthatják.

  • Mit jelent a 4k felskálázás videos
  • 9 komponensű hpv oltás ára
  • Oral b elektromos fogkefe fej
  • Juh eladó Hajdú-Bihar megyében - Jófogás
  • Aldi akciós újság 2019 augusztus
  • Üdvözlünk a PC Fórum-n! - PC Fórum
  • Riverdale 3 évad 1 rész indavideo
  • My Little Pony: Equestria Girls - Az örök szabadság legendája
  • Félelem és reszketés las vegasban könyv letöltés
  • Mit jelent a 4k felskálázás filmek
  • Huawei P-Smart (2019) tok vásárlás - BestMarkt

A helyzetet súlyosbítja, hogy néhány gyártó (például a Samsung és a HDR10+ vagy a HiSense HDR) önálló szabványt alkotott, amelynek leginkább saját készülékeik tudnak megfelelni. Ebből a zűrzavarból valamelyest kiemelkedik a Dolby Vision szabvány, amelynek elnyeréséhez szigorú feltételeknek kell megfelelni (például 12 bites színtárolás, képkockánként történő metainformáció-továbbítás), így ennek pecsétje tényleg csak a legjobb készülékekre kerülhet rá. HDMI-különbségek A nagyobb felbontás és a több színinformáció természetesen nemcsak a feldolgozóprocesszort és a megjelenítő panelt terheli le, hanem azzal párhuzamosan sávszélesség-növekedési probléma is jelentkezett a portoknál, amelyet a hagyományos, 1. 4-es HDMI-portok nem tudtak ellátni. A HDMI 2. 0 már meghozta az UHD, a HDMI 2. 0a pedig a HDR tartalmak továbbításának lehetőségét, a sort a dinamikus metainformáció, valamint a 8K felbontás kezeléséhez is értő HDMI 2. 1 zárja. Érdemes utóbbi két csatlakozási lehetőséget keresni, illetve megnézni, hogy firmware-frissítéssel azok újabb verzióra válthatók-e. Mindazonáltal minél több HDMI-port van, annál jobb, hiszen ma már a legtöbb eszköz azon keresztül fog csatlakozni a tévédhez.

mit jelent a 4k felskálázás video

Maradjunk annyiban, hogy biztos, hogy lenne rá igény. Van olyan réteg nálunk is, amely tudna és akarna is többet fizetni mondjuk a 4K Forma-1-ért vagy focimeccsekért, úgy, mint Angliában például. A száguldó autókat is érdemes megnézni jobb felbontásban. Forrás: Origo Házi videó: Ma már bárki vehet 4K videók elkészítésére alkalmas kamerát, akár már 80 000 forintos áron. Ezzel pedig értelemszerűen csinálhat ilyen ultra felbontású házi videókat, aki érez magában elég késztetést ehhez. A baj ezzel ugyanaz, mint minden más kamkorderrel: Maga a kamera önmagában kevés, a nagy filmstúdiókban sem heccből vannak ott a lámpák, a fényesek, a sminkesek, az asszisztensek, az operatőrök meg a rendező. Pusztán a nagy felbontás sajnos nem jelent semmi garanciát arra, hogy valóban élvezhető, értékelhető anyagot tudunk összeütni. Persze próbálkozni attól még lehet! Lehet, hogy mindenkiben ott lakik valahol mélyen egy Coppola, Cameron vagy Jancsó, csak elő kell csalogatni valahogy. Asztali médialejátszó: Kaphatóak már olyan kisméretű asztali masinák, amelyekbe elég bedugni egy pendrive-ot, és képesek az azon található 4K filmek lejátszására.

Érdemes 4K tévét venni? Ha valaki tévévásárlás előtt áll, vagy ezen töri a fejét, igencsak érdemes számításba vennie a 4K modelleket is. Világosan látszik, hogy az elmúlt időszakban robbanásszerűen nőtt az elérhető tartalmak köre, és semmi jel nem utal arra, hogy ez a folyamat megszakadna, sőt. Egészen biztos, hogy a jövőben a jelenleginél több, jobb és szebb 4K film, videó, klip, demó és játék érhető majd el a jelenleginél valószínűleg kedvezőbb áron. És mivel televíziót nem két évre vesz az ember, jól teszi, ha felkészül a jövőre, és megpróbálja kihasználni a jelen lehetőségeit is. Tehát igen, a 4K jó, a 4K-nak van értelme, nyugodt szívvel ki lehet jelenteni, hogy érdemes 2017-ben ilyen tévét venni, ráfaragni ezzel nem lehet! Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!

A Netflixhez hasonló 4K szolgáltatást kínál még az Amazon Prime, a Vudu, a Skynow TV és Cineworld is, hogy csak néhány példát említsünk. Az online videótéka-piac hihetetlen ütemben bővül, egyre nagyobb a kínálat és a verseny, egyre több a versenyző, amiből a végfelhasználó, azaz az átlagember csak profitálhat. Nyilván ez sincs ingyen, de az ár annyira nem vészes: a Netflixnél például 12 dolláros, azaz kábé 3000 forintos havidíjért cserébe nézhetőek a 4K alkotások. YouTube: A YouTube igazából az előző csoport része, de olyan fontos szelete ez a mai internetnek, ami megér egy külön pontot. Szóval a YouTube-on is lehet már 4K videókat nézni, böngészőből, egy kattintással, ráadásul tök ingyen. 4K tévéadások: Vannak már ilyenek, tehát a hagyományos tévés szolgáltatók is kínálnak már 4K műsorokat, amihez semmit nem kell tenni az embernek, mint bedugni a televíziójába egy dobozt, pont mint most a kábelszolgáltató médiaboxát. Egy bibi van ezzel, hogy hazánkban még ez nem működik. Tényleg ne menjünk bele abba, hogy ez miért alakult így, mert csak infarktus lenne a vége.

Csak bele kell tenni az UHD Blu-ray lemezt (minimum 10 000 forint), és máris lehet nézni a filmet. Nincs szükség internetkapcsolatra hozzá, a kép- és hangminőség pedig garantáltan a lehető legjobb! Ennek a módszernek hátránya a magas költségek mellett az, hogy egyelőre kevés az ilyen formában, tehát UHD Blu-ray lemezen kiadott alkotás, még angolul is, nem hogy magyarul. Online stream: A Netflix és a hozzá hasonló tartalomszolgáltatók rugalmasan és okosan ismerték fel, hogy ha a többiek töketlenkednek, akkor nekik kell lépniük, és kihasználni a tradicionális szereplők késlekedése által kínált lehetőségeket. Úgyhogy szépen beemelték a kínálatukba a 4K filmeket, sorozatokat, sőt már saját exkluzív anyagokat is kínálnak. Az online streamszolgáltatók kínálatában már jó ideje megtalálhatóak a nagyfelbontású filmek. Forrás: Origo Az ilyen videók igen egyszerűen és viszonylag kedvező áron érhetőek el, egy baj van velük, hogy a magyar szinkront el lehet felejteni, illetve szükség van stabil, nagy sávszélességű internetes kapcsolatra.

mit jelent a 4k felskálázás 6

Manapság ha valaki tévévásárláson töri a fejét, és nem a pár tízezer forintos kategóriában gondolkodik, akkor előbb-utóbb biztosan bele fog futni a "4K problémába". Azaz hogy 4K jelölésű tévét vegyen-e, vagy ne. Most választ adunk a kérdésre, tehát hogy egyáltalán mi ez az őrület, van-e értelme. Mi a 4K? A 4K azt jelöli, hogy egy kijelző valós felbontása legalább 3840 x 2160 képpont, ami a korábbi csúcsnak számító Full HD (1920 x 1080) négyszerese. Nevezik Ultra High Definitionnek, Ultra HD-nek, UHD-nek vagy UHD 4K -nak, sőt már láttunk UHD 4K2K elnevezést is. Négyszer nagyobb felbontás, négyszer részletesebb kép... Forrás: Origo Ez egy kész diliház egyébként, az egész iparág bénaságát tökéletesen jelzi, hogy még egy általános elnevezésben sem tudtak megállapodni évek óta. Legtöbbször és a legtöbben a 4K-t használják ma, érthető okokból, hiszen ez a legrövidebb és a legfrappánsabb név. Jó a 4K? A több képpont nagyobb részletességet, több finomságot, élesebb képet, tehát mindent összevetve jobb képminőséget eredményez.

junglebook-7777.com, 2024 | Sitemap