Redentin 75 Rb Rágcsálóirtó Szer / Körültekintően Használható A Redentin 75 Rb Rágcsálóirtó Készítmény

golf-3-motorháztető-védő-bőr

Részletek Megjelent: 2016-12-06 10:36:03 Az idei őszi mezeipocok-fertőzöttség miatt 2016. szeptember 28-tól 2017. január 18-ig használható a Redentin 75 RB rágcsálóirtó szer az ország egész területén, szántóföldi és kertészeti kultúrákban, álló lucernában és mezőgazdaságilag nem művelt területeken. A mezei rágcsálók felszaporodását természetes ellenségeik (egerészölyv, vércsék, varjak, gólyák, ragadozó kisemlősök) részben meg tudják ugyan akadályozni, de egyes években nagyobb populáció kialakulásakor növényvédő szeres kezelésekre is szükség van. A mezei pocok Magyarországon 2014-bben különösen nagy számban jelent meg és több százmilliós gazdasági kárt okozott kalászosokban, kapásnövényekben, lucernásokban az ország déli és középső megyéiben. (A mezei pocok túlszaporodásra hajlamos: kedvező környezeti feltételek esetén a nőstények életük során akár 7-9 alkalommal fialnak és összesen 35-90 utódot hozhatnak világra. A mezei pocok már egyhónapos korában ivarérett. ) Az engedélyező hatóság Redentin 75 RB rágcsálóirtószerre kiadott szükséghelyzeti engedélye alapján 2014-ben a mezőgazdasági felhasználók a kezeléseket 211.

Az információ, amely szerint a területen elhullott őzeket találtak, több forrásból eljutott a Vadász-Világ szerkesztőségéhez is. tovább A Bakonyerdő Zrt. -nél is komoly károkat okoz a mezei pocok Az állami erdőgazdaság Bakonykoppány határában lévő csemetekertjében a lombos fajok 20-30 százalékát megrágták a mezei pockok. Ezek a növények aztán el is pusztultak – mondta Stubán Zoltán, a Bakonyerdő Zrt. erdőművelési és közjóléti osztályvezetője a kérdésére. tovább Zalában egyelőre nem veszélyezteti az erdőket a mezei pocok gradáció A mezőgazdaságban, elsősorban az alföldi megyékben tavaly hatalmas károkat okozott a mezei pocok túlszaporodása. Mostanra azonban már több megyében az erdei kártétele is jelentős. A tavalyi túlszaporodás és az év végi enyhe időjárás következményeként már nem csupán szántóföldi területeken okoznak kárt a mezei pockok. Az erdészeti hatóság jelentései alapján több dunántúli erdészeti területen is megjelentek a kis rágcsálók. Tőlünk keletebbre, Tolnában, és a szomszédos Somogy megyében már nagy károkat okozott az erdőkben, megrágva a fiatal facsemeték gyökerét.

Zalában egyelőre nincs ilyen veszély, és mint az erdészeti hatóság szakembere elmondta, ennek sajátos okai vannak. tovább Már erdészeti területeken is lehet használni a Redentin szert a mezei pockok ellen! A 2014. évi túlszaporodás és az év végi enyhe időjárás hatásának következményeként már nem csupán szántóföldi területeken okoznak kárt a mezei pockok. Az erdészeti hatóság jelentései alapján több dunántúli erdészeti területen is megjelentek a rágcsálók. tovább Ha súlyosbodik a pocokhelyzet, felülvizsgálhatják a Redentin használatának tiltását az erdőkben Az időszakosan engedélyezett Redentin 75 RB rágcsálóirtó szer erdőterületeken, erdőfelújításokban nem használható, de amennyiben a helyzet súlyossága indokolja, a hatóság nem zárkózik el attól, hogy a későbbiekben megvizsgálja az erdőfelújításokban történő felhasználás környezeti kockázatait és az engedélyezés lehetőségét – tudta meg az Erdő-Mező. tovább Rendkívüli mezei pocok gradáció és erdőkár a gyulaji erdőben A mezei pocok fátlan, nyílt területek, szántók, rétek lakója, azonban a nevével ellentétben nem csak a mezőgazdasági területeken telepszik meg, hanem a fiatal erdősítésekben is, ahol a természetes úton megjelent csemete, vagy a makkvetésekből felcseperedő újulat még nem erősödött meg.

A faiskolai területeken, csemetekertekben a kezeléseknél vadgazdálkodási szakember segítségét is igénybe kell venni és gondoskodni kell a vadak riasztásáról, a kezelt területtől történő távoltartásukról. Biztosítani kell, hogy a kezelt területeken az elhullott állatokat illetéktelen személy vagy ragadozó, dögevő állat ne szedje össze és a területről a mezei pocok tetemeket össze kell gyűjteni" – hangsúlyozták a NÉBIH Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóságán. Forrás:

A tanácskozás apropóját a tragikus orosházi őzelhullás adta: a Dózsa Vt. területén az utóbbi bő két hétben több mint 80 elpusztult őzet szedtek össze, a vadállományban okozott hatalmas kár oka a szakszerűtlen rágcsálóirtás. tovább Már erdészeti területeken is lehet használni a Redentin szert a mezei pockok ellen! A 2014. évi túlszaporodás és az év végi enyhe időjárás hatásának következményeként már nem csupán szántóföldi területeken okoznak kárt a mezei pockok. Az erdészeti hatóság jelentései alapján több dunántúli erdészeti területen is megjelentek a rágcsálók. tovább Ha súlyosbodik a pocokhelyzet, felülvizsgálhatják a Redentin használatának tiltását az erdőkben Az időszakosan engedélyezett Redentin 75 RB rágcsálóirtó szer erdőterületeken, erdőfelújításokban nem használható, de amennyiben a helyzet súlyossága indokolja, a hatóság nem zárkózik el attól, hogy a későbbiekben megvizsgálja az erdőfelújításokban történő felhasználás környezeti kockázatait és az engedélyezés lehetőségét – tudta meg az Erdő-Mező.

redentin 75 rb rágcsálóirtó szer 2020

2014. június 2. 15:15 Az őszi kalászosokban valamint repcevetésekben kialakult mezei pocok felszaporodása kapcsán kialakult szükséghelyzetre tekintettel a NÉBIH engedélyezte a klórfacinon hatóanyagú REDENTIN 75 RB rágcsálóirtó szer felhasználását a mellékelt engedélyokirat szerinti feltételekkel 2014. május 30. és július 31. között. Az engedélyező határozat letölthető a Kapcsolódó anyagok -nál. (Csongrád Megyei Kormányhivatal Növény-és Talajvédelmi Igazgatóság)

A mezei pocok már egyhónapos korában ivarérett. Rendkívüli szaporodási ciklusa alapján a védekezés ellene igen problémás lehet. A mezei rágcsálók felszaporodását természetes ellenségeik (egerészölyv, vércsék, varjak, gólyák, ragadozó kisemlősök) részben meg tudják ugyan akadályozni, de egyes években nagyobb populáció kialakulásakor növényvédő szeres kezelésekre is szükség van. A mezei pocok Magyarországon 2014. évben különösen nagy számban jelent meg és több százmilliós gazdasági kárt okozott kalászosokban, kapásnövényekben, lucernásokban az ország déli és középső megyéiben. Az engedélyező hatóság Redentin 75 RB rágcsálóirtószerre kiadott szükséghelyzeti engedélye alapján 2014-ben a mezőgazdasági felhasználók a kezeléseket 211. 000 ha-on végezték el és a kezelések eredményeként a következő év második félévében a mezei pocok túlszaporodása, károsítása megállítható volt. 2016 őszén azonban mezőgazdaságilag művelt területeken, ruderális területeken, zöldség kultúrákban és évelő pillangósokban gócosan jelentősen megnőtt a mezei pocok egyedszáma.

  • Családi kör elemzés 5 osztály
  • Redentin 75 rb rágcsálóirtó szer na
  • Sok a pocok - szükséghelyzeti engedély van a Redentinre | Agrotrend.hu

Erdőterületeken, erdőfelújításokban, mint környezetvédelmi szempontból fokozottan érzékeny területeken a rágcsálóirtószer felhasználása nem lehetséges" – tájékoztatta az Erdő-Mező erdészeti hírportált a NÉBIH Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatósága. Az engedélyező hatóság a kiadott engedélyben a rágcsálóirtó szer erdészeti célú felhasználását tehát kizárólag erdészeti faiskolákban, csemetekertekben engedélyezte, de az erdőfelújításokban, telepített táblákban a felhasználáshoz nem adott hozzájárulást. Amennyiben viszont a helyzet súlyossága indokolja, a hatóság nem zárkózik el attól, hogy a későbbiekben megvizsgálja az erdőfelújításokban történő felhasználás környezeti kockázatait és az engedélyezés lehetőségét. Csemetekertben így használható A NÉBIH válaszából kiderül, hogy erdészeti csemetekertben használható a szer, ám annak szigorú szabályai vannak. "Erdészeti faiskolai területen a készítmény felelősségteljes felhasználása céljából az állami és magán erdészetek kötelesek erdészeti növényvédelmi szakmérnök felügyeletét is biztosítani.

redentin 75 rb rágcsálóirtó szer 5

junglebook-7777.com, 2024 | Sitemap