Téli Álmot Alvó Állatok Óvoda

a-kárókatonák-még-nem-jöttek-vissza-teljes-film
  1. Téli álmot alv állatok óvoda
  2. Téli álom | Érdekes Világ
  3. Az állatok télen - játékötletek ovisoknak | Játsszunk együtt!
  4. Miért alszanak téli álmot az állatok?

okt 25 Óvodánkban a hagyományos ünnepek mellett jelentős szerepet kapnak a Zöld ünnepek. Október 4. az állatszeretetéről ismert Assisi Szent Ferenc ünnepe, ekkor tartjuk az Állatok világnapját. Csoportunkban, a Napocska csoportban, ezt a témát több napon keresztül dolgoztuk fel egy projekt keretében. Az állatok a gyerekek kedvencei, sokat érdeklődnek irántuk, utánozzák hangjukat, mozgásukat. Játékos formában gazdagítottuk ismereteiket az állatok életéről, védelméről. Megépítettük az állatok élőhelyét, csoportosítottuk őket táplálkozási szokásaik alapján, (ragadozók, növényevők stb. ) fajok szerint (emlősök, madarak stb. ). Játékállatokat helyeztünk el a megfelelő csoportba, a megfelelő lakóhelyre, kialakítottuk a téli álmot alvó állatok otthonát, valamint megnéztük földgömbön a költöző madarak vonulási útvonalát. Élményszerzésként sétát szerveztünk a vár környékére, ahol az állatokat természetes környezetben is megfigyeltük. Zenés tevékenységeinkben is az állatok voltak a főszereplők, körjátékaink során többnyire fogójátékokban jelenítettük meg őket.

Téli álmot alv állatok óvoda

téli álmot alv állatok óvoda

Zenekart alakítottunk, hangszerekkel kísértük az Én elmentem a vásárba c. dalt. Az állatok hangjának utánzása vidámságot varázsolt a délelőttbe. Az aranyostarajos kiskakas c. mesét dramatizáltuk, jelmezbe bújva szívesen vállalkoztak a szerepre. Állatos verseinket, dalainkat felidéztük ábrázolási tevékenységeink közben is. Rajzoltunk lovakat, kutyát, cicát, madarakat, vágás- ragasztás technikáját alkalmazva sünis képet készítettünk, ezeket dekorációként használtunk fel. A projekt zárásaként linzert sütöttünk, a tészta kiszúrásához állatfigurás szaggatót használtunk. Élményekben és tevékenységekben gazdag napokat töltöttünk el. Szántó Ferencné óvodapedagógus

Téli álom | Érdekes Világ

A gyerekekkel, megismertetjük a Mihály napi szokásokat. Mi is megrendezzük a saját kis vásárunkat, ahol saját óvodai kézműves portékáinkat áruljuk, saját magunk által készített pengőinkkel fizetünk. Az ősz sokszínűségét megfigyelve séta az őszi erdőben. A fák, a növények, állatok szerepének megbeszélése, tudatosítása a természet körforgásában. Megfigyeljük az évszakra jellemző színeket, ok-okozati összefüggések keresése, ítéletek alkotása. Kirándulást teszünk az állatkertbe. A gyerekek ismerete gyarapodjon az állatokról, életmódjukról. Az állatok védelmére neveljük őket. Fejlődjék az állatokhoz való pozitív viszonyuk, felelősségérzetük. Állathangokat hallgatunk és megnevezzük az állatokat. - hang felismerés. Őszi gyümölcsöket folyamatosan gyűjtöttük, majd meg neveztük. Vásároltunk a zöldségesnél és szedtünk egy magán szőlős kertben is szőlőt. Tudatosítjuk a gyerekekkel a gyümölcs csak mosás után fogyasztható. Félbe is vágtuk és megbeszéltük milyen részből áll, ismerkedtünk alakjukkal, színükkel, illatukkal, formájukkal.

Megfigyeltétek már jól a téli kesztyűtöket? Biztos? És kényelmesen elférnek benne az ujjaitok? Nem lakik benne senki?????? Furcsának találjátok ezeket a kérdéseket? Pedig nem az. A minap ugyanis az Árnyas ovisai egy különös barna színű kesztyűre bukkantak. Igaz, hogy csak egy fél párat találtak, de ez semmit nem von le a lelet értékéből. Hogy miért? No, mindjárt elmesélem. A gyerekek, ahogy közelebb léptek ehhez a kesztyűhöz, hát uram fia, mit látnak? Valami mozog, vagy inkább valamik mozognak benne! Sőt mi több, hangok is szűrődnek kifelé, és még illatozó füstfelhő is szálldogál egyik - másik ujjból. Az ovisok bekukucskáltak a nagy nyíláson. A kesztyű hatalmas barlangként invitálta befelé a kíváncsiskodókat. Ahogy egyre beljebb haladtak a gyerekek, a kesztyű fokozatosan kezdte feltárni titkait. A bejárati hallból, melyet frissen sült sütőtök illata lengett be, öt szoba nyílott, s mindegyikben szorgoskodott valaki. Egy pocok a nagyujjban, egy cinke a mutatóujjban, egy béka a középső ujjban, egy szarvasbogár a gyűrűsujjban, s az öreg, rövidlátó hangya a kisujjban.

Az állatok télen - játékötletek ovisoknak | Játsszunk együtt!

Az állatvilág alkalmazkodása a zord téli körülményekhez A telet a vadon élő állatok genetikai programjuknak megfelelően élik meg, míg egyesek melegebb vidékre vándorolnak, addig más állatok alkalmazkodnak a megváltozott környezethez, megint mások téli álmot alszanak, de akadnak olyan állatok is, melyek egyenesen hibernálják magukat. A téli hónapokban az állatok is igyekeznek a zord idő...

Télen nem csak a téli időjárással, az évszak jellemzőivel ismerkedünk meg, hanem szót ejtünk arról is, mi történik a növényekkel, állatokkal télen. A kettő közül a növények változása szemmel láthatóbb: a fák kopaszon állnak, sehol nem látunk virágokat, csak az örökzöld növények jelentenek színfoltot a természetben. De vajon… Mi történik az állatokkal télen? Az alábbi játék segítségével kiválogathatjátok, mely állatok azok, amelyek téli álmot alszanak, kik azok, akik elköltöznek a hideg tél elől és mely állatok azok, akik itt maradnak és átvészelik a telet. Mielőtt azonban nekikezdenétek a játéknak, érdemes beszélgetni arról, mi történik az állatokkal télen! Költöző madarak A közismert fecske és gólya mellett költöző madaraink például a sárgarigó, a fülemüle és a daru is. Beszélgessetek róla: Vajon miért repülnek el? Mert nem találnak táplálékot, hiszen a föld fagyos, a bogarak, rovarok is alszanak. Mikor kelnek útra? Ősszel, a hideg beállta előtt. Egyedül, vagy csoportosan repülnek? Csapatosan repülnek, így biztonságosabb (illetve energiát is megspórolnak repülés során – de ezt ebben az életkorban még nem igazán értik a gyerekek).

Miért alszanak téli álmot az állatok?

Az udvar hatalmas fái sok madárnak szolgálnak kellemes lakhelyül, s hogy tavasszal majd hallani lehessen vidám éneküket, télen, ebben a zord időben fontos gondoskodni róluk. A fákon odúk és etetők vannak szép számmal elhelyezve, melyeket a gyerekek mindig feltöltenek mindenféle jóval, magokkal és almafalatkával. Ez nagy segítség az itt élő madaraknak. Reméljük, hogy tavasszal majd sikerül meglesni az itt nevelkedett kis fiókákat, ahogy erre már többször lehetőség is nyílott. A gyerekek az Árnyas Kert lakóit is örömmel látogatják, visznek nekik is zöldséget, gyümölcsöt. Az itt élőknek azért könnyebb dolguk van, mint a vadon élő állatoknak, akik bár szabadok, de több veszéllyel kell szembenézniük. Az emberek környezetében élők viszont biztonságban vannak, a napi betevőikről sem kell gondoskodniuk, elég ha nagy bundát növesztenek a hideg ellen... Hiába, kinek ez jut, kinek az. Lassan azért ballagunk ki a télből, az idő kereke is biztosan halad az útján, úgyhogy a tavasz is eljő egyszer, majd a nyár, aztán az ősz... A héten, Vince napján megtudtuk: "Hogyha szépen fénylik Vince, Megtelik borral a pince. "

Ilyen például a gólya, a fecske, a fülemüle, a daru, a sárgarigó és más madarak. "Jöjj be hozzám, szép madárka Nem zárlak én kalitkába. Mikor akarsz, elröpülhetsz, ha kedved lesz, visszajöhetsz. " Olyan madaraink is vannak, akik nálunk telelnek, mint például a veréb, az uhu, a cinege, a fácán és társaik. Téli látogatónk (Kádár Tamás képe) Az erdei állatok között van, amelyik téli álmot alszik, és van olyan is amelyik egész télen az erdőt járja. A nálunk maradó madarainknak és a téli álmot nem alvó állatainknak emberi segítségre van szükségük, mivel nem áll rendelkezésükre elég eleség, vagy ne egyék meg az őszi vetést, valamint ne vándoroljanak másik területre. A vadászok, a vadőrök etetőkbe helyeznek ki kukoricát, tápot és nedvdús takarmányokat. Ezeket főként az őzek, a szarvasok látogatják. Együtt a csorda (Kádár Tamás képe) A vaddisznók jobban szeretik, ha a kukoricát a földre dobják le a róluk gondoskodó emberek. Keresgélve (Kádár Tamás képe) "Nyuszi Gyuszi fekszik árokban, hosszú bojtos füle van, pici piros szeme van, ide néz, oda néz szétpislant. "

  1. Állati interjú: A hétalvó nagy pele | ZooZoo Portál
  2. Szalagkorlátnak csapódott egy motoros a 4-es főúton, Szajolnál | SZOLJON
  3. Madárovi költöző madarakkal | Aktualitások | Árnyas Óvoda | Árnyas Alapítvány Óvoda és Bölcsőde a környezetvédelemért

Mondókák, dalok ritmusát tapsoljuk. Vizuális nevelés Téli fák festése nyomdázással Hópelyhek festése ujjnyomattal Hóember - vágás, ragasztás Kollázs készítés - vágás, ragasztás Medve - körökből - vágás, ragasztás Maci - felület festés Játék, tevékenységek Időjárás óra napi használata Figyeljük az évszakórát Hóesésé utánzása az ujjak mozgatásával Méricskélés hóval, vízzel Különböző formákban fagyasztjuk a vizet Havas felületen megfigyeljük a szennyeződéseket. Csíráztatunk: lencsét, borsót, kukoricát Vízasztalon vízi világ berendezése - téli álmot alvó állatok (gyíkok, halak, béka) Etetjük a madarakat - "madárkalácsot" készítünk Erdőt építünk, elhelyezzük az állatokat -vadetetés Kuckót építünk Könyveket, lexikonokat nézegetünk Néphagyomány Február 2. időjósló nap: Meglátja-e a medve az árnyékát?

junglebook-7777.com, 2024 | Sitemap